Cechy wspólne wszystkich zestawów w ofercie:

Zwrotnice I rzędu zbudowane z elementów wysokiej jakości;
- rezystory Milsa, cewki taśmowe Polink lub Alpha Core, kondensatory MKP SCR
- okablowanie wewnętrzne - lite srebro próby 99,9978 w teflonie
- pochylone ścianki przednie - jednakowe odległości głośników w stosunku do uszu słuchacza
- czysta żywa wełna jako materiał tłumiący
- maty bitumiczne na ściankach wewnętrznych
- złocone pojedyncze porty wejściowe
- szczelne komory głośników wysokotonowych i ich elastyczne mocowanie
- kolce pod zestawy na wyposażeniu
- wszystkie konstrukcje 8 omowe

    Zestawy głośnikowe mojej konstrukcji charakteryzują się zastosowaniem wielu uznanych rozwiązań, mających wpływ na spektakularny końcowy efekt brzmieniowy.

    Należą do nich:  

  1. głośniki znajdują się na jednej płaszczyźnie w stosunku do uszu słuchacza (pochylenie ścianki, lub/i pierścienie dystansowe pod głośniki)
  2. zastosowane zwrotnice są I-go rzędu
  3. głośniki pracują w zgodnej fazie
  4. zestawy mają wyrównany przebieg impedancji – dobrze współpracują ze wzmacniaczami lampowymi, nie rozjaśniają dźwięku przy wzroście impedancji w okolicy 2 - 4 kHz
  5. obudowy wykonuję z grubego MDF-u wzbogaconego w elementy typu sandwich (masy bitumiczne/wylewka kleju atlas+)
  6. stosuję okablowanie z litego srebra próby 99,99 (4N)
  7. w zwrotnicach stosuję cewki taśmowe, rezystory Millsa, kondensatory MKP,   a w torze wysokotonowym KpSn lub musicapy Hovlanda
  8. w terminalach unikam mosiądzu
  9. konstrukcja zwrotnicy i jej zamocowanie są antywibracyjne
  10. badam zjawiska dyfrakcyjne, a dla ich uniknięcia stosuję zaokrąglenia obudowy bądź pierścienie filcowe wokół głośników
  11. głośnik wysokotonowy ma swoją   szczelną komorę i jest odsprzężony mechanicznie od drgań obudowy – podobne zabiegi czynię w stosunku do głośnika średniotonowego
  12. przewiduję możliwość poziomowania /pochylania kolumn za pomocą regulowanych kolców
  13. dla mniej zamożnych klientów stosuję tanią technologię wykończeniową (lakier akrylowy półmat)
  14. nie stosuję tkanin zasłonowych na głośniki

 Ponadto… w swoich konstrukcjach nie dążę do high-endu lecz do wysokiej wierności, nie stawiam na najdroższe głośniki. Ewentualne zamówienie poprzedza szereg fachowych pytań i porad mających na celu naprowadzenie klienta na optymalną za daną kwotę konstrukcję. Mój   klient ma wgląd w kalkulację przyjętego zlecenia, może obserwować pracę przy swoim zestawie.

Honorarium jest przedmiotem negocjacji i nie ulega zmianie bez uzasadnienia.  

Zestawy swojej konstrukcji wykonuję osobiście „pod klucz”, łącznie ze stolarką i wykończeniem, głównie ręcznie. Biorę pełną odpowiedzialność za każdy element konstrukcji – osobiście podpisuję się pod gwarancją.

Nigdy nie powtarzam konstrukcji – zamawiający ma pewność, że jest ona wykonana tylko dla niego.

W pracach przy zwrotnicach i zestrojeniu zestawu prawie nie korzystam z symulacji komputerowych. Pomiary wykonuję technikami analogowymi na ogromnym kubaturą strychu (ponad 300m2, pochyły drewniany dach) Gotowe zestawy wygrzewam, następnie odsłuchuję wspólnie z zaprzyjaźnionym muzykiem o wybitnym słuchu dokonując ostatnich poprawek. Posiadam niezłą elektronikę lampową i tranzystorową (w tym CD referencyjny ZAP Player LC Audio Technology o zbalansowanych wyjściach po mocnym upgrade) oraz   selektywną odsłuchownię. Zapraszam na stałą prezentację moich sztandarowych podłogówek na przetwornikach:   ceramiczna 12-tka akutona,   80 mm kopułka ATC, 10” aerogelowy Audax    -   patrz foto.
Ostatnio swoją ofertę wzbogaciłem o trójdrożne kolumny wysokoefektywne na głośnikach studyjnych. Ich rzetelnie zmierzona efektywność to 93 dB/1m/1W/2,83V/8 om. Mogą one posłużyć posiadaczom niskomocowych wzmacniaczy lampowych SE.

Nowością są też kolumny odgrodowe, na których odsłuch zapraszam. Do ich budowy użyłem nowoczesnych i b. dobrych głośników z produkcji ostatnich lat. I tak na basie pracuje 15'' PHL, na średnicy Podschus Gorlisch z membraną o masie 2,5 g przy średnicy 6 ''/,
w następnej konstrukcji zamierzam użyć ceramicznego średniotonowego Akutona/, na wysokich tonach dipolowa wstęga Etona ER4.

 Ceny zestawów na zamówienie zaczynają się od 2300,- na parę monitorów, 2400,- wolnostojących dwudrożnych. Projekt i wykonanie trójdrożnego zestawu to kwota od 3700,- wzwyż.   Osoba zamawiająca wpłaca ok. 30% kosztu materiału tytułem zaliczki – w przypadku rezygnacji odzyskuje ją w całości po sprzedaniu zestawu innej osobie, nie później jednak jak po upływie 12 mc-y.

       Klient zamawiający w mojej firmie kolumny lub inną znaczącą usługę uzyskuje na stałe specjalne przywileje. Może   liczyć na fachowe kompleksowe porady w zakresie np. konfiguracji sprzętu, upgrade, tuning otrzymuje gratis - w jego zakres wchodzi dostrojenie głośników w docelowym pomieszczeniu. Zapraszam!

       Od kilku miesięcy współpracuję ze znakomitym zakładem stolarskmim. Oferuję pięknie fornirowane wykończenie powierzchni kolumn głośnikowych i urządzeń lampowych.
W zakresie pokryć lakierowanych współpracuję z profesjonalnyym zakładem lakiernictwa samochodowego. W dyspozycji mamy najlepsze dwuskładnikowe lakiery uznanych marek samochodowych na wysoki połysk oraz metalik w dowolnym kolorze z palety barw, jako wykończenie powierzchni kolumn oraz wzmacniaczy/przedwzmacniaczy.