… o pomyśle i konstrukcji kabli

    Konstrukcja mojego okablowania wykorzystuje znane i uznane rozwiązania renomowanych marek połączone w jednej konstrukcji. Zamiast prześcigać się w nowatorskich pomysłach     w celach niekiedy marketingowo-komercyjnych postanowiłem stworzyć produkt moim zdaniem najlepszy dla transmisji sygnałów audio, jakże specyficznych swoim charakterem elektrycznym, docierającym do bardzo czułego organu, jakim jest nasz słuch.

Aby sprostać stawianym wymaganiom musiałem posunąć się do ręcznego wykonania przewodów, nikt bowiem nie zaizolował pojedynczych drucików z czystego litego srebra izolacją powietrzno-teflonową, który to etap produkcji i konsekwentnie dalsze są wykonywane osobiście przez moją skromną osobę.

  Czyste srebro (z atestem do wglądu w siedzibie firmy) próby 99,99 (4N) o oznaczonym technologicznie i potwierdzonym odsłuchem kierunku transmisji to wymarzony przewodnik, który nie koroduje, a proces starzenia wręcz poprawia dŸźwięk. Użyta izolacja to teflon. Jako dielektryk jest przed uznanym polipropylenem; w dodatku nie magazynuje ładunków elektrostatycznych i ma właściwości tłumienia drgań i niedocenianych w technice audio dźwięków  materiałowych  -  jest też odporny mechanicznie i termicznie. Pozostałe cechy konstrukcyjne, jak splot żył, czym zastąpiono ekran, aby nie powiększał pojemności, a spełniał swoją funkcję i inne pozostają tajemnicą firmy. Dodać jednak należy, iż na zakończenia przewodów użyto – w przypadku RCA (cinch) – Bullet Plugów Eeichmanna.

Są to wtyki z czystej miedzi, grubo złocone, a nie z mosiądzu, którego unikam w torze analogowej transmisji audio. W przypadku przewodów zbalansowanych stosuję złocone złącza NEUTRIKA, zaś w przewodach głośnikowych, które również mam w ofercie swojej firmy nie stosuje żadnych dodatkowych zakończeń, wychodząc z założenia, iż nie korodujące żyły z czystego srebra to właściwe z punktu widzenia złączy audio rozwiązanie, w dodatku nie powiększające kosztu produktu.

   Wg najnowszego opracowania interkonekty na Bullet Plugach oraz XLR wyposażone są w bateryjną polaryzację izolacji. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskano znaczącą poprawę w przekazie sygnału, co zaowocowało lepszą muzykalnością, przekazem mikrodetali i stereofonią.

   Ceny moich produktów wynikają z uważnej kalkulacji i z tego powodu posiadają opinię znakomitej relacji jakości dźwięku do ceny.

   Swoje okablowanie polecam też dla studiów nagraniowych, zwłaszcza na odcinku, gdzie przekazywane są sygnały naturalnych instrumentów, głosów wokalistów oraz w muzyce klasycznej i poważnej. Srebrne okablowanie mojej konstrukcji przyczynia się zdaniem realizatorów do zwiększenia informacji o muzyce, ułatwiającej późniejszy mastering w myśl zasady, że utracona informacja nie może być już odzyskana.

   Przewody oferowane przez firmę Sonus Oliva nie mają specjalnych wymagań w ich zastosowaniu. Odwdzięczą się jednak użytkownikowi podwójnie, jeśli zadbamy o czystość styków w złączach sygnałowych, zmniejszymy wibracje pasożytnicze w obudowach urządzeń audio oraz ograniczymy zakłócenia RFI w naszym systemie. Przejrzystość przewodów obnaża bowiem braki systemu w tych zakresach, co nie może być przecież uznane za wadę srebrnego okablowania.

Opinii i referencji moim przewodom może Państwu dostarczyć forum internetowe  www.audiostereo.pl

Uwaga! 

` Istnieje możliwość wykonania okablowania IC ze srebra na zamówienie z powierzonych lub bez zakończeń RCA. Ceny niższe RCA o 200 zł, XLR o 150 zł.

 

`` Interkonekt w wersji pełnej znakomicie sprawdza się jako cyfrowy! Potwierdziło to wielu klientów, którzy spróbowali go zastosować w tym miejscu toru audio - polecam pojedyncze przewody w cenie niższej o połowę! 

 

Kity do samodzielnego wykonania okablowania z czystego srebra

 

INTERKONEKTOWE RCA i XLR

W skład kitu wchodzą: drut srebrny fi 0,4 mm próby 99,99 o odpowiedniej długości z określonym kierunkiem transmisji, izolacja teflonowa fi wew. 0,68 o tej samej długości, cyna bezołowiowa, czarna plecionka nylonowa - pokrycie zewnętrzne, taśma izolacyjna - izolacja pośrednia, koszulki termokurczliwe, instrukcja wykonania.

Przykładowe ceny dla pary przewodów o dług 0,8 m

- wersja budżetowa (S żyły = 0,6 mm2) 190,-
- wersja pełna (S żyły = 1 mm2 ) 290,-

UWAGA kit nie przewiduje zakończeń - na życzenie dodane mogą być z oferty firmy: Bullet plugi Eichmanna (punktowy odbiór masy, z czystej miedzi - złocone specj. technologią) 230,- kmpl 4 szt lub RCA Neutrik złocone technologią galwaniczną grubowarstwową - izolacja teflonowa kmpl 4 szt 25,-
zakończenia XLR Neutrika, złocone piny - kmpl. 2 żeńskie + 2 męskie 90,-

PRZEWODY GŁOŚNIKOWE

W zestawie kitu: drut srebrny próby 99,99 fi 1,2 mm (S = 1.13mm2) o odpowiedniej długości - z określonym kierunkiem transmisji, izolacja poliwinitowa podstawowa na żyły, rolka izolacji pośredniej, plecionka czarna, nylonowa zewnętrzna, koszulki termokurczliwe jako zakończenia - rozwidlenia - 2 kolory, cyna bezołowiowa do układów wielożyłowych, instrukcja wykonania.

Przykładowe ceny za komplet (para przewodów) przy dług 2m.

S =1,13 mm2 (np. na sekcje wysokotonową do bi wire) 560,-
S =2,26 mm2 (np. na sekcję śred/wysokt bi wire lub pojedyńcze) 990,-
S =3,4 mm2 (jako przewody pojedyńcze lub sekcję niskoton do bi wire) 1490,-